środa, 6 maja 2015

[S] Iwno za dnia

Nie ukrywam, że po rekonesansie nabrałem ochoty na kolejne wizyty w Iwnie. Nawet niekoniecznie o wschodzie czy zachodzie słońca. Poniżej kilka kadrów z wizyty w zasadzie w południe.

Mogłem się naocznie przekonać, jak różnie wyglądają te same miejsca w porannej mgle i w świetle gorącego słońca. Nagle okazało się, że odległości znacznie się skróciły, a oczom ukazało się wiele nowych szczegółów (może nawet zbyt wiele). I choć Iwno nadal jest w moich oczach bardzo interesującym miejscem, to jednak straciło sporo tajemniczości.

Z drugiej jednak strony, obejrzenie tego i owego dokładnie dało mi lepszą orientację w terenie i pomysł na kilka nowych kadrów, których nie wymyśliłbym we mgle, bo po prostu nie wiedziałbym, gdzie patrzeć. Wydaje się zatem, że nowa wyprawa wisi w powietrzu!

Przysłona: f/2.8, Czas: 1/4000 sec, Ogniskowa: 50,0 mm

Przysłona: f/8, Czas: 1/1500 sec, Ogniskowa: 50,0 mm

Przysłona: f/1.8, Czas: 1/4000 sec, Ogniskowa: 50,0 mm

Przysłona: f/4, Czas: 1/4000 sec, Ogniskowa: 50,0 mm

Przysłona: f/1.8, Czas: 1/1600 sec, Ogniskowa: 508,0 mm

Przysłona: f/5.6, Czas: 1/350 sec, Ogniskowa: 50,0 mm

6 komentarzy:

Grażyna pisze...

Aaaaa! Zorzynek!!! Właściwie to już mam swoje zdjęcie tego małego drania, ale wciąż jeszcze budzi we mnie żywe emocje. :))) Jest o nim trochę na moim blogu. :) Chyba że zajrzałeś tam wcześniej... :)
To słońce przeświecające przez drzewo, które robi z niego gwiazdę, jest rewelacyjne. Bardzo mi się takie ujęcia podobają.
Pozdrawiam:)

Ladaco pisze...

:) A czytałem, czytałem :) Ja tak miałem z bielinkami - przez długi, długi czas nie mogłem żadnego dopaść. Potwory z ADHD normalnie. Aż w końcu się udało i to kilka razy. Teraz poluję na latolistka cytrynka, bo niby mam jakieś jego dwa zdjęcia, ale średnio jestem z nich zadowolony :) Taka mania nie jest zła! ;)

AnikaIC pisze...

Tak dobrze idzie Ci fotografowanie drzew (między innymi, rzecz jasna), że chyba zatrudnię Cię do mojej akcji prezentacji różnych gatunków drzew :-)

Ladaco pisze...

@AnikaIC - ja to bardzo chętnie, tylko moja wiedza dendrologiczna jest rozpaczliwie mała :) Kasztanowiec, klon, dąb, brzoza, topola - to rozróżnię :) No, może jeszcze jarzębinę, ale niewiele więcej :D

AnikaIC pisze...

Na początek to zupełnie wystarczy. Mnie słabo wychodzą zdjęcia całych drzew na tle nieba. Jak do takiego ujęcia dorzucisz fotkę liści/kwiatów/owoców z bliska to już wystarczy do identyfikacji. No i byłoby co pokazać :-D

AnikaIC pisze...

Oczywiście, chodziło mi o jedną z opcji - fotka liści LUB kwiatów LUB owoców z bliska - nie chcę Cię przerażać dokumentacją ;-)