sobota, 6 czerwca 2015

[S] ZOO po staremu

Po ostatniej wizycie w Nowym ZOO przyszedł czas odświeżyć wspomnienia z ZOO starego. Obecnie przy ulicy Zwierzynieckiej w Poznaniu znajduje się ogólnodostępny park, w którym jednak można znaleźć jeszcze kilka(naście) okazów flory i fauny z całego świata.

Ostatni raz byłem w starym ZOO jeszcze w dzieciństwie (nie wiem, ile lat miałem - raz około czterech, potem jeszcze w szkole podstawowej w ramach wycieczki klasowej). Pamiętam z tamtych wizyt wilka z brązu i to tyle. Wiem, że były słonie i hipopotam, ale - zabijcie - chodząc po ZOO w czwartkowe popołudnie nie miałem pojęcia, gdzie te wszystkie zwierzaki się kiedyś mieściły. Strasznie tam ciasno, zwłaszcza gdy się ma w pamięci obszary Nowego ZOO.

Zapraszam zatem do oglądania, bo choć warunki nie były sprzyjające - wszędzie niezbyt czyste szkło lub bardzo drobna siatka - coś tam jednak wyszło.

I bonusowo - roślinka:

3 komentarze:

Grażyna pisze...

Timon! Lubię te zwierzaki. :)))

Art Plrang pisze...

Dawno w ZOO nie byłem, faktycznie warto odświeżyć temat. Niezłe zdjęcia, nawet sportretowana wredna lama wygląda ładnie;) A jaki obiektyw, aparat miałeś? (znikły podpisy:P...)

Ladaco pisze...

Ha, podpisów po prostu zapomniałem dodać :o) Tradycyjnie Fuji X-E1 i Pentacon 50/1.8. To ostatnio nierozłączny i nieodłączny zestaw :o)