wtorek, 5 lutego 2019

Muzyczny Kwiat jabłoni

Znacie zespół Kwiat jabłoni? Nie? Ja też nie znałem - do dzisiaj. Nieoceniony Krzysiek przysłał mi pytanie, czy słyszałem ich nagranie i co sądzę. Zainteresowałem się więc.

Znów pomógł Spotify i szybko odszukałem płytę "Niemożliwe", która ukazała się pierwszego lutego. Włączyłem.

Zespół tworzą dwie osoby, rodzeństwo Kasia i Jacek Sienkiewiczowie. Oboje śpiewają, a za instrumentarium wystarcza im fortepian (Kasia) i mandolina (Jacek). No dobrze, Jacek dodaje do tego trochę elektroniki, ale dość oszczędnie, niczego nie odbierając minimalistycznym kompozycjom. Wokale są bardzo przyjemne, a teksty niegłupie, więc przyznaję bez bicia, że zostałem pozytywnie zaskoczony. Charakter muzyki trochę skojarzył mi się z niektórymi utworami Zaz, a że Zaz lubię, to i Kwiat jabłoni chyba też polubię.

I teraz się zastanawiam, czy próbować dostać się na ich koncert we Wrocławiu? Bo to już 27 lutego. Podejrzewam, że na żywo duet tylko zyskuje. No nic, na razie pozostaje słuchanie płyty. A czy polecam? Jeśli lubicie delikatny popowy folk, to jak najbardziej.

4 komentarze:

 1. Obejrzałam te dzieci, posłuchałam. Hmmm... Nie jestem tak do końca przekonana. Na pewno wolę ich słuchać niż oglądać. Zwłaszcza że Zbyszko z Bogdańca nie jest specjalnie w moim typie...:)))
  Zaz bardzo lubię.:) Właśnie sobie przy okazji przypomniałam "Si jamais j'oublie".:)
  Ona miała kiedyś koncert w radiowej Trójce. Słyszałam fragmenty. Pamiętam, jak Piotr Baron spytał ją czym dla niej jest Paryż, muzyka. Chwila na tłumaczenie i padła szybka odpowiedź: "La vie". Pierwszy raz słyszałam, jak Barona totalnie zatkało.:))) Cudne to było.:)))
  Ktoś kiedy powiedział, że jest podobna (w pewnym sensie) do Edith Piaf. To chyba słuszne skojarzenie.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. No, może nie jestem obiektywny, bo nie oglądałem jeszcze (i jakoś mnie nie ciągnie) :D Posłuchałem i na tle tego, co obecnie wychodzi w Polsce (a co miałem okazję posłuchać), to miód-malina ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dotąd nie słyszałam o tym zespole, ale już(!) wysłuchałam dostepnych piosenek i obejrzałam filmiki na YT - spodobali mi się :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka sobie przyjemna muzyka, w sam raz do posłuchania :)

   Usuń