wtorek, 28 kwietnia 2020

CD Action umiera

No i stało się. Czasopismo CD Action właśnie przechodzi do historii... Wprawdzie zarząd Wydawnictwa Bauer napisał, że:

W związku z doniesieniami na temat przyszłości dotyczącej magazynów „CD-Action” i „PC Format” Wydawnictwo Bauer informuje, że oba czasopisma nadal będą się ukazywać. Dziennikarze otrzymali wypowiedzenia i mają różne okresy wypowiedzenia, w trakcie których pracować będą nad kolejnymi wydaniami. Decyzja o dalszych losach ww tytułów zostanie podjęta w nadchodzących miesiącach.

Ale wynika z tego, że wprawdzie tytuł zostanie utrzymany i będzie wydawany, ale jednocześnie Redakcja otrzymała wypowiedzenia. A jak dla mnie, czasopismo to jego Redakcja, a nie tytuł. Stąd bez MacAbry, Smugglera (notabene, to te same osoby), Ghosta, Allora i pozostałych, to "coś", co pozostanie, to już nie będzie TO CD Action, nawet jeśli zachowa tytuł i szatę graficzną.

I mimo że już pół roku temu, przy wydaniu numer 300 pisałem, że przestają kupować CD Action, to jednak jakoś mi się przykro zrobiło. Mam nadzieję, że Redaktorzy znajdą szybko jakieś fajne zajęcia i życzę im jak najlepiej.

A sam zachowam te najlepsze wspomnienia. Sprzed 5, 10, 20 lat. Bo to kawał historii, było nie było, więc na pewno docenić trzeba.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza