Cztery lata Torby reportera i podcastera!

No proszę, ja tu się cieszę, że mój podkast przeżył jakoś pół roku, a tu "Torba reportera i podcastera" wczoraj świętowała aż cztery lata istnienia. Jej twórczynie, Hania i Kasia (czyli Hanna Bogoryja-Zakrzewska i Katarzyna Błaszczyk), są jednak osobami z dużo większym, radiowym doświadczeniem i to doświadczenie jest chyba właśnie tym, co czyni "Torbę" tak interesującym podkastem. Dla mnie, kompletnego amatora, który przez parę miesięcy walczył z szumem w nagraniach, kompletnym zaskoczeniem było to, że można nagrywać nie tylko z szumem, ale i z hałasami tła, i to w stereo, a całości i tak słucha się z zaciekawieniem, bo po prostu wciąga. To jest coś dla mnie nieosiągalnego i wciąż odkrywam ten fenomen.

Zresztą, wystarczy posłuchać choćby reportażu Kasi "Stygmat", żeby przekonać się, jak daleko jest to od moich amatorskich nagrywek. Zupełnie inny poziom.

Na samym podkaście reportaży brak w zasadzie, jednak jest dużo, dużo praktycznych poradników, jak rozmawiać, jak budować opowieść, jak zająć się technikaliami itp. Osoby, które ta forma pociąga, znajdą tu mnóstwo przydatnych informacji, a jeśli i tego będzie za mało, to zawsze można skorzystać z kursów, organizowanych przez "Torbę". "Torbę" można także wsprzeć finansowo za pomocą serwisu Patronite.

Nie pozostaje nic innego, jak życzyć Hani i Kasi, i ich podkastowi 100 lat oraz pomyślności, co niniejszym czynię!

Komentarze

 1. Ojej, przypadkowo trafiłam na wpis i nie mogłam uwierzyć w to, co czytam. Bardzo dziękujemy! Urodziny wczoraj były niesamowite, rano czytałam komentarze i zaśmiewałam się z Waszych wpisów, bo wczoraj nie wszystko przeczytałam. Za rok koniecznie musimy się zobaczyć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dziękujemy za te słowa i wsparcie. Życzymy powodzenia Twojemu podcastowi. Kiedy będą jego pierwsze urodziny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój to dopiero w kwietniu, więc nie wiadomo, czy dociągnie ;)

   Usuń

Prześlij komentarz