niedziela, 7 czerwca 2020

[E] Lightroom - Import zdjęć

I jeszcze raz Lightroom - tym razem rzecz naprawdę podstawowa, czyli jak w ogóle sprawić, by Lightroom wyświetlił jakiekolwiek zdjęcia. Czym jest katalog, jak dodać do niego fotografie, jak aktualizować dane folderów w katalogu - te i inne jeszcze tematy omawiam tutaj:

Pod względem technicznym jedyną nowością są opisy skrótów klawiaturowych - nauczyłem się je robić w module Fusion i jestem strasznie z tego powodu zadowolony, choć naturalnie nie jest to nic nadzwyczajnego. No, ale dla mnie to kolejna cegiełka wiedzy o DaVinci Resolve 16, więc ten tego...

3 komentarze:

 1. Ha, to nieźle mają namieszane ci, którzy importowali pliki za pomocą Add, a teraz chcieliby to ewentualnie odkręcić (Move), co zresztą może być ryzykowne (ze względu na przyzwyczajenie użytkownika) w świetle tego, co napisałeś w "[E] Cyfrowa ciemnia, część 1" [Move - usunie pliki z oryginalnej lokalizacji (ostrożnie zatem!)]. I czy to nie uniemożliwi dostęp do plików z poziomu Explorera?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego miałoby uniemożliwić dostęp do plików z poziomu Explorera? Zdjęcia w katalogu Lightrooma nadal pozostają zdjęciami-plikami, które tylko są ewentualnie przenoszone w jedno wspólne miejsce. Można sobie w ogóle zrobić katalog z folderów umieszczonych na różnych dyskach, ale miałem tak kiedyś i pamiętam, że przy którymś backupie zapomniałem o jednym z folderów. Dlatego preferuję przenoszenie wszystkiego na jeden dysk.

   Usuń
  2. Zapytałam, żeby to jakoś zrozumieć i się upewnić :-)

   Usuń