piątek, 4 października 2019

[A] Halina Górska - O księciu Gotfrydzie, wstęp

Dzisiaj coś nowego - zamiast krótkiego opowiadania, wstęp do dłuższego audiobooka. Będzie trzynaście części - poniższy wstęp i dwanaście rozdziałów.

Dlaczego akurat "O księciu Gotfrydzie, rycerzu gwiazdy wigilijnej"? Po pierwsze, mam do tej opowieści duży sentyment z dzieciństwa, kiedy to z wypiekami na twarzy czytałem starą, w moich oczach ze średniowiecza pochodzącą księgę. Księga faktycznie okazała się stara - jest to wolumin wydany w 1930 roku we Lwowie, czyli pierwsze wydanie (!), a co za tym idzie, obecnie biały kruk. Niestety, nie jest kompletny - w pierwszym rozdziale brakuje kilku stron. Tak czy owak, dziesięć lat temu zadałem sobie trud i zeskanowałem całość, wydając własnym sumptem pięć kopii (dla rodziny).

Tak czy inaczej, możecie dzisiaj posłuchać mojej interpretacji, do czego serdecznie zapraszam. Wkrótce - kolejne odsłony!

4 komentarze:

 1. Jestem ciekawa barwnych przygód księcia, o którym dotąd w ogóle nie słyszałam. Chętnie posłucham :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to musisz się tylko uzbroić w cierpliwość, bo nagrania już są, muszę je "tylko" obrobić i opublikować ;)

   Usuń
  2. A to jeszcze dodam, że przy odsłuchiwaniu mam włączoną głośność na maksa (oraz głośnik w komputerze) i... nie jest zbyt głośno. Wolałabym mieć większą możliwość regulacji (na głośniej, bo ściszyć zawsze można).

   Usuń
  3. O, i widzisz, też dobrze piszesz, bo ja mam taki system odsłuchowy, że słyszę wszystko bez problemu, ale materiał ma sporo zapasu, więc mogę spróbować zawalczyć o głośność :)

   Usuń