środa, 18 grudnia 2019

Blogowa statystyka 2019

Zbliża się koniec roku i czas podsumowań. Udoskonaliłem swoje "narzędzie analityczne", więc mogę rzucić garść informacji na temat ostatnich dwunastu miesięcy. Na początek jednak obecny rok na tle lat ubiegłych:

Jeśli chodzi o typy wpisów, to - jak widać poniżej - sporo zebrało się wpisów "warsztatowych" i audiobooków - w sumie ponad 70 sztuk:

Poniżej liczby wpisów w poszczególnych miesiącach tego roku (na dzień 30 grudnia):

Blog przez te lata zgromadził 240 tysięcy odwiedzin, zaś odwiedzający pozostawili ponad 2600 komentarzy (na 1394 opublikowane posty). Najpopularniejszym wpisem jest "Rysowanie komiksów bez rysowania - zebrał prawie 20 tysięcy odsłon.

Podsumowanie

W tym miejscu tradycyjnie chciałbym podziękować wszystkim odwiedzającym, bo zawsze to przyjemnie wiedzieć, że ktoś nas czyta.

Wnioski dla mnie? Dość zaskakujące, bo nie spodziewałem się opublikować więcej postów niż w zeszłym roku, zwłaszcza że rok temu kilkadziesiąt wpisów dotyczyło tworzonej właśnie płyty "Expectation". Obecnie wpisy muzyczne są publikowane na osobnym blogu i nie są wliczone powyżej (ale gdyby nawet te 40 postów doliczyć, i tak nie przebiłbym rekordowego roku 2015, ha, ha!).

W tym roku pojawiły się dwa całkowicie nowe rodzaje wpisów: warsztat i audiobooki. A że było ich w sumie ponad 70, to i dołożyły się walnie do ostatecznego wyniku. W przyszłym roku nie będzie już tak różowo, zwłaszcza w kwestii wpisów warsztatowych. Ale zobaczymy, co przyniesie przyszłość.

2 komentarze:

  1. Ja tam czytam z przyjemnością każdy wpis. No i gratuluję wytrwałości :) Mój blog już dawno obrósł w kurz ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No i dlaczego, pytam się? Czy to tak trudno napisać przynajmniej 100 postów rocznie? :P :D

      Usuń