czwartek, 1 października 2020

[M] Gades - New in Old

Tak sobie czas mija i można by powiedzieć, że nic się nie dzieje w muzycznej materii, a jednak trochę utworów tu i ówdzie powstaje. Nie zawsze są zupełnie nowe, bo w związku z fascynacją orkiestrami część to po prostu przerobione na orkiestrowy skład starsze kompozycje. Mam nadzieję, że mimo to słychać różnicę między starymi a nowymi aranżacjami.

Nie wszystkie utwory są też mojego autorstwa - część to covery, skomponowane przez innych muzyków, a przeze mnie zaaranżowane i nagrane w "orkiestrowym składzie".

Jeśli ktoś jest ciekaw technikaliów, to do nagrań najczęściej używałem Cubase'a (wyjątkiem jest chyba tylko muzyka z Gry o tron, nagrana w Studio One). Głównym źródłem dźwięku były dwie biblioteki orkiestrowe: Spitfire BBC Symphonic Orchestra oraz AudioImperia Nucelus, przy dużym udziale bębnów Damage i Evolve. Używana przeze mnie biblioteka organowa to Soundiron Lakeside Pipe Organ, zaś wszelkie fortepiany to z reguły Modartt Pianoteq. Sporadycznie dla brzmień solowych wspomagałem się także instrumentami z pakietu Audio Modeling SWAM (skrzypce, wiolonczela, rożek angielski), aczkolwiek głównymi solowymi skrzypcami są Stradivari Violin od e-Instruments.

No cóż, zapraszam do słuchania i wyrażania opinii!

2 komentarze:

 1. Mmmm... No! Pominę mój zwykły komentarz.:)))
  Poza tym "Phobos" wymiata i nie ma to tamto, ma pierwsze miejsce.:)
  Opiszę tylko te, które podziałały najmocniej, bo sporo tego.:)
  Potem będzie "Chimera", bo lubię taką muzykę.
  "Pieśń o Małym Rycerzu" jest niesamowita, aż do łez. Ma moc!
  A na deser delikatny "Morning waltz".:)

  OdpowiedzUsuń