Nowe szaty blogów

No, chyba wreszcie koniec eksperymentów. Po przetestowaniu kilkunastu (przynajmniej) layoutów w końcu znalazłem coś, co udało się dopasować zarówno do głównego bloga, jak i do bloga "dźwiękowego". Główne zalety, które dostrzegam, to: nie jest ciemno, za to jest bardzo prosto; na głównej stronie posty są przedstawione jako skróty z miniaturkami obrazków, całość nie wygląda jak moje pierwsze strony klepane w kreatorach. Nie jest to jakiś szczyt wyrafinowania, ale nie chciałem iść w stronę zalewania czytelnika miliardem paneli, okienek, kolorowych gadżetów i miniaturek, bo osobiście nie cierpię takiego misz-maszu, kiedy nie wiadomo, na czym wzrok skupić. Jednocześnie nie jestem też zwolennikiem ostatniego trendu, by strony składały się z wieeelkich obrazków i małej ilości tekstu.

Blog Ladaco w nowym wydaniu...

... i blog GadeSound

Mam nadzieję, że na jakiś czas wystarczy tych zmian. W przypadku GadeSound jest to pierwsza zmiana od wydzielenia tego bloga 31 sierpnia 2018 roku (ponad trzy lata temu!). Dodatkowym plusem nowych layoutów jest ich dopasowanie do warunków mobilnych, czyli w smartfonach wyglądają nieco inaczej i dużo lepiej niż poprzednie, które miały w tej postaci maciupkie, ledwo widoczne literki.

Mam nadzieję, że nikomu nowy wygląd nie będzie przysparzał kłopotów funkcjonalnych i estetycznych.

Komentarze

  1. Bardzo fajnie to wygląda, dobrze się czyta i ogląda. Podobają mi się czcionki, a zwłaszcza to, że mają dostosowane "polskie" litery. Jednak zapis daty: września 21, 2021 chyba długo pozostanie mi obcy.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O, no widzisz, nie zwróciłem na to uwagi, zajęty bardziej graficzną stroną :) No i oczywiście okazało się, że nie jest prosto ten format zmienić, bo niestandardowy layout po prostu nie miał odpowiednich elementów, więc ustawianie formatu w edytorze układu strony nie przynosiło efektu. Nie obeszło się bez dłubania w kodzie HTML, ale już format jest taki jak powinien :) Jeszcze raz dzięki za zwrócenie uwagi!

      Usuń

Prześlij komentarz