piątek, 1 maja 2020

[W] Drugi organizer na narzędzia

Pamiętacie organizer na wiertła? Otóż otrzymałem zlecenie na wykonanie podobnego ustrojstwa do przyborów do pergamano (chyba?). Zlecenie nie było zbyt precyzyjne, bo ograniczało się do opisu, że mają być dwa rzędy otworów o średnicy 15mm oraz jeden rząd otworów 10mm. I tyle.

Mając już niejakie doświadczenie, zająłem się przygotowaniem drewna. Inaczej niż w przypadku mojego organizera, nie użyłem byle ścinków i resztek, tylko porządne nowe kawałki drewna. Zacząłem od sklejenia podstawy i pierwszej warstwy, które stanowiły bazę do dalszego budowania organizera:

Większość czasu pochłonęło wiercenie 24 otworów, które miały być maksymalnie głębokie, ale oczywiście bez przewiercenia się na wylot. Przy takich średnicach i głębokościach zamocowałem wiertarkę w uchwycie, bo z ręki na pewno nie uzyskałbym prostopadłości i jednakowej głębokości wszystkich otworów.

Podobnie jak poprzedni, ten organizer też miał mieć z przodu coś w rodzaju pojemniczka na "pozostałe przybory", czyli te, dla których nie starczyło otworów. Aby go uzyskać, wyciąłem ze sklejki boczne ścianki (z małym skosem) i ściankę przednią, po czym znów wszystko skleiłem. Tym razem jednak nie obeszło się od dodatkowych wkrętów, bo jednak nie mam zaufania do klejenia do sztorcu - niby nałożyłem najpierw jedną warstwę kleju, która powinna wypełnić szczeliny, ale jednak pewnie za te ścianki organizer będzie podnoszony.

No i to tyle - pozostało naolejować drewno i po wyschnięciu nałożyć warstwę wosku. Organizer gotowy!

2 komentarze:

  1. O. Organizer elegancki. Poczytałam co to jest. Piękne efekty, chociaż totalnie nie moja bajka.:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Moja też zupełnie nie - ale fakt, efekty piękne :)

      Usuń